Zabezpečení obchodní aplikace webtrader

Změny v přihlášení do obchodní aplikace WebTrader a změny u zadávání obchodních pokynů

1) Změny v přihlášení do obchodní aplikace WebTrader

Pro zvýšení bezpečnosti obchodní aplikace WebTrader a Vašich financí zavádí Patria od 24. 11. 2018 druhý faktor zabezpečení pro přihlášení do obchodní aplikace WebTrader. Pokud s námi aktivně obchodujete, neznamená to pro Vás nic nového. Jen použijete kód zaslaný na mobil či z Vaší klíčenky ještě jednou navíc při přihlášení do obchodní aplikace. Pro jistotu se ale podívejte, co to pro Vás znamená.

Současný stav

Po otevření stránky https://webtrader.patria-finance.cz/ či kliknutím na tlačítko „PŘIHLÁSIT“ na našich stránkách zadáte pro přihlášení do obchodní aplikace WebTrader pouze Vaše uživatelské jméno a heslo a jste přihlášeni.

Budoucí stav od 24. 11. 2018

První krok se nemění, po otevření stránky https://webtrader.patria-finance.cz/ zadáte Vaše uživatelské jméno a heslo a kliknete na tlačítko Přihlásit.

Následně se zobrazí okno, ve kterém budete vyzváni k zadání kódu z SMS či Vaší klíčenky. Jedná se o stejný postup, jaký používáte při zadávání pokynů.


Obr. 1 – Zadání autorizačního kódu z SMS nebo bezpečnostní klíčenky

Pokud si nejste jisti, podívejte se na nejčastější dotazy našich klientů.

2) Změny v zadávání obchodních pokynů

Druhou změnou, která přinese větší komfort, je povinnost zadat autorizační kód až v posledním kroku zadávání obchodního pokynu. Pro lepší pochopení se podívejte na příklad zadání nákupního pokynu.

Současný stav

V obchodní aplikaci vyhledáte titul, který chcete nakoupit, a kliknete na tlačítko nákupu. V ten okamžik Vám přijde SMS či zadáte kód z Vaší klíčenky a až poté můžete vyplnit parametry pokynu, podívat se na poplatky či zjistit, kolik kusů daného cenného papíru můžete nakoupit.

Budoucí stav od 24. 11. 2018

Po vyhledání požadovaného cenného papíru a kliknutí na tlačítko nákupu se Vám rovnou otevře obrazovka, kde můžete zadat parametry pokynu. Teprve po kontrole parametrů pokynu a kliknutí na tlačítko Odeslat se zobrazí potvrzovací obrazovka a Vám přijde SMS či přepíšete autorizační kód z bezpečnostní klíčenky, čímž finálně potvrdíte zadání nákupního pokynu.


Obr. 2 – Potvrzení nákupního pokynu pomocí autorizačního kódu z SMS

Pokud si nejste jisti, podívejte se na nejčastější dotazy našich klientů.

3) Sjednocení grafiky

Od 24. 11. dojde zároveň k úpravě grafiky při vyplňování autorizačního kódu. Nově se bude zobrazovat pouze obecný formulář pro zadání kódu namísto obrázku bezpečnostní klíčenky či mobilního zařízení. Tato změna je zobrazena na Obr. 1.