Patria-finance, a.s. Patria-finance, a.s.
   Úvod  |   Tisková prohlášení  |   Kariéra v Patrii  |   Kontakt Patria-finance, a.s.
  Patria-finance, a.s.
   Skip Navigation Links.    
Tisková prohlášení Zpět

Tiskové oznámení

Praha čtvrtek 18.1.2001, 11:00

Věc: Oznámení Vladimíra Kreidla a společnosti Patria Finance, a.s.

Vladimír Kreidl a Patria Finance, a.s. oznamují, že Vladimír Kreidl se rozhodl ukončit své působení ve společnosti Patria. Od 1. března 2001 bude pan Kreidl působit ve společnosti McKinsey&Company.

„Patrii považuji za vedoucí lokální investiční banku, která si jako jedna z mála v Čechách udržuje západní kulturu a standardy. Jsem jí velmi vděčný za vše, co jsem se zde za šest let naučil, a zůstávám jejím příznivcem," říká Vladimír Kreidl. „Do McKinsey odcházím, abych si rozšířil znalosti i o jiných odvětvích a společnostech a abych získal nový pohled na management firem, a to v prestižní globální společnosti."

„Pan Kreidl velmi přispěl k etablování a rozvoji podnikání Patrie v ČR. Nejprve se prosadil jako makroekonom, který přišel s celou řadou inovativních myšlenek. Později se přeorientoval na manažera a dovedl k úspěchu finanční portál Patria Online. Předpokládám, že i na dalším místě bude jeho působení úspěšné. Myslím, že o něm v privátním sektoru ještě hodně uslyšíme," říká k tomu předseda představenstva Patrie Zdeněk Bakala.

Patria je společností nabízející na českém trhu služby investičního bankovnictví, například poradenství v oblasti fúzí a akvizicí, primární emise a obchodování s cennými papíry, správu finančních aktiv, a je aktivní v oblasti Internetu a ekonomického výzkumu. V těchto službách patří k největším v ČR. Patria byla založena v roce 1994 a od podzimu 2000 je vlastněna belgickou skupinou KBC.

McKinsey&Company je největší světovou konzultační firmou specializující se na strategické poradenství vrcholnému managementu. Byla založena ve Spojených státech v roce 1926. Po celém světě zaměstnává více než 4000 konzultantů.

Vladimír Kreidl je absolventem prestižní London School of Economics, kde získal titul Master of Science (červen 1998). Absolvoval také Fakultu sociálních věd UK a obdržel mimořádnou cenu Rektora UK. Pan Kreidl působil v Patrii jako ekonom od dubna 1995 do srpna 1997. V té době patřil Patria Research k průkopníkům celé řady nových myšlenek (fluktuační pásmo pro korunu a rozpočtová restrikce - srpen 1995). Vladimír Kreidl patřil k předním zastáncům penzijní reformy (prosinec 1996). Spolu s tehdejším hlavním ekonomem Patrie již v dubnu 1996, zřejmě jako první v ČR, navrhli systém inflačního cílování. Po návratu z Londýna v červenci 1998 se Vladimír Kreidl stal výkonným ředitelem. Od ledna 1999 pak vedl tým budující internetový finanční portál Patria Online. Ten je od června 2000 největším finančním portálem v ČR. V září 2000 se pan Kreidl stal v Patrii partnerem.

Zdeněk BakalaVladimír Kreidl
předseda představenstvavýkonný ředitel
tel.: 22142 4111tel.: 22142 4111
 e-mail: kreidl@patria.cz
 
 
Patria Finance, a.s., Jungmannova 24, 110 00 Praha 1, Czech Republic Phone: (00420) 221 424 111, Fax: (00420) 221 424 222; e-mail: info@patria.cz
Reuters: PTRR-Z; Bloomberg: PATR
Informace o cookies
o