Patria-finance, a.s. Patria-finance, a.s.
   Úvod  |   Tisková prohlášení  |   Kariéra v Patrii  |   Kontakt Patria-finance, a.s.
  Patria-finance, a.s.
   Skip Navigation Links.    
Tisková prohlášení Zpět

TISKOVÁ ZPRÁVA

V Praze dne 7. května 2008

Patria Finance zaznamenala rekordní zisk

O více než 60 procent na rekordních 188 milionů korun vzrostl v minulém roce čistý zisk Patria Finance, největšího obchodníka s cennými papíry v České republice. Jde o nejlepší výsledek v historii společnosti. Rovněž další ukazatele dokládají, že rok 2007 byl z pohledu Patria Finance mimořádně úspěšný.

„V roce 2007 Patria Finance upevnila svoji pozici na českém trhu a dosáhla dosud nejlepšího výsledku za celou dobu své existence,“ uvedl Jan Klenor, předseda představenstva Patria Finance. Výrazné zvýšení zisku ovlivnil růst výnosů z účastí v přidružených společnostech a výnosy z poplatků a provizí, které vzrostly meziročně o více než třetinu na 182 milionů korun.

Hlavními cíly Patria Finance pro letošní rok je udržet pozici největšího obchodníka s cennými papíry na pražské burze, zvýšit počet privátních klientů obchodujících on-line prostřednictví dceřiné společnosti Patria Direct, a dále posilovat svoji účast na Slovensku.

Patria Finance uskutečnila za první čtvrtletí letošního roku prostřednictvím pražské burzy obchody za 131 miliardy korun, což je více než čtvrtina všech obchodů s akciemi na tomto trhu. “V letošním roce nabídneme našim klientům několik inovativních služeb, například v březnu jsme spustili miniSPAD, který klientům Patria Direct umožňuje obchodovat za ceny, které Patria Finance poskytuje institucionálním investorům“ doplnil Klenor.

Významnou akcí bylo i právě skončené IPO společnosti NWR, kde Patria Finance plnila mj. roli spoluvedoucího manažera a českého vedoucího manažera emise.

Kontakt pro média:

Martin Kodýdek
+420 221 424 185

info@patria.cz

 
 
Patria Finance, a.s., Jungmannova 24, 110 00 Praha 1, Czech Republic Phone: (00420) 221 424 111, Fax: (00420) 221 424 222; e-mail: info@patria.cz
Reuters: PTRR-Z; Bloomberg: PATR
Informace o cookies
o