Patria-finance, a.s. Patria-finance, a.s.
   Úvod  |   Tisková prohlášení  |   Kariéra v Patrii  |   Kontakt Patria-finance, a.s.
  Patria-finance, a.s.
   Skip Navigation Links.    
Tisková prohlášení Zpět

TISKOVÁ ZPRÁVA

V Praze dne 18. března 2008

miniSPAD otvírá malým investorům cestu do světa velkých financí

miniSPAD, nová služba společnosti Patria Direct, umožňuje obchodovat s akciemi z burzovního systému SPAD malým investorům za stejně výhodných podmínek jako mají velcí institucionální investoři. Úzké cenové rozpětí a garance likvidity jsou tedy nyní dostupné široké investorské veřejnosti.

Jde o výjimečnou službu na českém kapitálovém trhu, kterou Patria Direct může svým klientům nabídnout především díky vazbě na Patria Finance, největšího obchodníka s cennými papíry v České republice.

Poplatek za obchodování v miniSPADu prostřednictvím internetové aplikace www.patria-direct.cz činí pouze 0,45%, při tzv. intraday obchodování dokonce 0,30% z objemu obchodu, první obchod každého klienta je zcela bez poplatku.

„Unikátní na systému miniSPAD je především skutečnost, že poprvé v ČR může nakupovat a prodávat české akcie malý domácí investor za stejných podmínek jako například renomovaná londýnská banka. Takovou službu v současné době nemůže nabídnout žádný jiný obchodník s cennými papíry,“ uvedl Oldřich Pavlovský, výkonný ředitel Patria Direct.

miniSPAD umožňuje obchodování s akciemi zařazenými do systému SPAD v miniLOTech, tedy v částkách cca 100 tisíc Kč (standardní velikost lotu v obchodním systému SPAD je v řádu milionů Kč). Obchodování v miniSPADu zachovává dosavadní výhody obchodování v KOBOSu v době od 9.25 do 15.55 hod. a současně v době od 9:35 do 15:55 garantuje provedení obchodu za kotace Patria Finance ve SPADu.

Patria Direct přistoupila k úpravě sazebníku i v případě obchodního systému KOBOS. Od začátku března snížila základní poplatek z 0,7 % na 0,5 %. Při vyšších objemech se sazba dále snižuje.

Patria Direct, licencovaný obchodník s cennými papíry, poskytuje své služby zejména privátní klientele v České republice a na Slovensku. Patria Direct je součástí skupiny Patria Finance, největšího obchodníka s cennými papíry v České republice. Svým klientům umožňuje investovat zejména do:

  • Podílových fondů, akcií, ETF-indexových akcií, ETC komoditních akcií, investičních certifikátů, warrantů, futures, českých státních dluhopisů a hypotečních zástavních listů Hypoteční banky

Patria Direct dále nabízí

  • Informační a poradenský servis
  • Měnové konverze
  • Úvěr na nákup cenných papírů
  • Obchodování on-line a prostřednictvím call centra nebo osobního makléře na burzách v ČR, Polsku, Maďarsku, Belgii, Dánsku, Finsku, Francii, Holandsku, Itálii, Německu, Norsku, Portugalsku, Rakousku, Švédsku, Španělsku, Švýcarsku, Velké Británii a USA
Kontakt pro média:

Martin Kodýdek
+420 221 424 185

info@patria.cz

 
 
Patria Finance, a.s., Jungmannova 24, 110 00 Praha 1, Czech Republic Phone: (00420) 221 424 111, Fax: (00420) 221 424 222; e-mail: info@patria.cz
Reuters: PTRR-Z; Bloomberg: PATR
Informace o cookies
o