Patria-finance, a.s. Patria-finance, a.s.
   Úvod  |   Tisková prohlášení  |   Kariéra v Patrii  |   Kontakt Patria-finance, a.s.
  Patria-finance, a.s.
   Skip Navigation Links.    
Tisková prohlášení Zpět

TISKOVÁ ZPRÁVA

V Praze dne 5. září 2007

Drobní investoři mají šanci nakoupit akcie AAA AUTO při úpisu akcií v rámci IPO

Primární nabídky akcií (IPO) společnosti AAA AUTO se mohou účastnit i drobní investoři. Ti si mohou nakoupit akcie ještě před tím, než se s nimi začne obchodovat na burze. Manažerem pro retailový prodej bude společnost Patria Direct. Akcie budou moci investoři nakoupit přes její internetový portál www.patria-direct.cz nebo v pobočkách ČSOB.

“Ze strany drobných investorů očekáváme o akcie velký zájem. Společnost vstupující na burzu se může prokázat finančním zdravím a dlouhodobě rostoucími zisky, proto jsou takové investice pro investory atraktivní,” uvádí Oldřich Pavlovský, ředitel Patria Direct.

Podle manažera emise, společnosti Patria Finance, by se podíl drobných investorů na emisi mohl pohybovat kolem třetiny. Drobní investoři budou mít rovné podmínky s institucionálními investory.

Jak akcie AAA AUTO přes internet nakoupit a kde hledat informace?
Investor, který se chce zúčastnit primární nabídky akcií, může podat pokyn k nákupu prostřednictvím internetových stránek Patria Direct www.patria-direct.cz. “Akcie koupené v rámci IPO jsou obvykle levnější, než kdyby je investor koupil následně na burze. V případě IPO společnosti AAA Auto si Patria Direct navíc nebude účtovat žádné poplatky,” uvádí Oldřich Pavlovský.
Podrobné informace je možné nalézt na stránkách společnosti AAA AUTO v sekci pro investory. Důležitým zdrojem je Prospekt společnosti, který shrnuje nejdůležitější informace o společnosti i o emisi akcií.

IPO je pro mnoho drobných investorů zatím spíše velkou neznámou, proto se společnost Patria Direct rozhodla dne 6.9.2007 uspořádat konferenci pro laickou veřejnost a vytvořit internetové stránky www.centruminvestora.cz specializované na nové investiční produkty. Portál bude spuštěn v průběhu příštího týdne.

Kontakt pro média:

David Marek
+420 221 424 115

info@patria.cz

 
 
Patria Finance, a.s., Jungmannova 24, 110 00 Praha 1, Czech Republic Phone: (00420) 221 424 111, Fax: (00420) 221 424 222; e-mail: info@patria.cz
Reuters: PTRR-Z; Bloomberg: PATR
Informace o cookies
o