Patria-finance, a.s. Patria-finance, a.s.
   Úvod  |   Tisková prohlášení  |   Kariéra v Patrii  |   Kontakt Patria-finance, a.s.
  Patria-finance, a.s.
   Skip Navigation Links.    
Tisková prohlášení Zpět

TISKOVÁ ZPRÁVA

V Praze dne 4. listopadu 1999

je pro nás velkým potěšením a ctí Vám oznámit, že společnost Patria Finance, a.s. dnes slavnostně otevírá svoji pobočku v Plzni.

Společnost Patria Finance, a.s. (“Patria”) - nyní s novým akcionářem Kredietbank Luxembourgeoise - usiluje o nabízení sofistikovaných služeb investičního bankovnictví na mezinárodní úrovni přizpůsobených specifikům českého prostředí. Snažíme se pružně reagovat na potřeby českého hospodářství. Proto kromě zaběhnutých aktivit jako je obchodování na Burze cenných papírů Praha, obchodování s dluhopisy a poradenství v oblasti firemního financování nabízíme i fond přímých akciových investic Argus, výrazně rozšiřujeme naše velmi úspěšné aktivity správce finančních prostředků a také nabízíme ekonomické zpravodajství a analýzy na Internetu.

Patria byla založena v roce 1994 jako první česká investiční banka. Dnes poskytuje služby investičního bankovnictví tuzemským a mezinárodním společnostem, finančním institucím i individuálním klientům. Základní jmění Patrie činí 100 mil. Kč; čisté obchodní jmění přesahuje 350 mil. Kč. Patria je držitelem licence pro obchodování s tuzemskými a zahraničními cennými papíry a je dále členem/akcionářem Burzy cenných papírů Praha se zastoupením v řadě jejích orgánů.

Patria v současné době zaměstnává více než 70 odborníků se zkušenostmi z předních tuzemských i zahraničních finančních institucí. V roce 1998 Patria zprostředkovala obchody s cennými papíry v hodnotě téměř 240 miliard korun, dosáhla výnosů ve výši 275 milionů korun a čistého zisku ve výši téměř 50 milionů korun.

Patria je z 55% ve vlastnictví společnosti Kredietbank SA Luxembourgeoise se specializací na investiční bankovnictví, která je součástí skupiny Almanij-Kredietbank Group, zbytek akcií je vlastněn zaměstnanci Patrie. Jako mezinárodní banka patřící do skupiny Almanij-Kredietbank Group nabízí Kredietbank SA Luxembourg (KBL) mezinárodní klientele široké spektrum specializovaných finančních produktů a služeb. KBL je jednou z největších bank na lucemburském finančním trhu. Jako investiční banka je KBL aktivní v Londýně, Luxembourgu a na všech hlavních finančních trzích. V rámci privátního bankovnictví se aktivity KBL soustřeďují v Lucembursku, Švýcarsku, Španělsku, Itálii a Monaku. Zkušenosti a mezinárodní distribuční síť KBL významně rozšiřují spektrum služeb, které je Patria schopna nabídnout svým současným i potenciálním klientům.

Závěrem bych Vám rád popřál mnoho úspěchů a těším se na naši další úspěšnou spolupráci.

V dokonalé úctě,

 

Zdenek Bakala
předseda představenstva

 
 
Patria Finance, a.s., Jungmannova 24, 110 00 Praha 1, Czech Republic Phone: (00420) 221 424 111, Fax: (00420) 221 424 222; e-mail: info@patria.cz
Reuters: PTRR-Z; Bloomberg: PATR
Informace o cookies
o