Patria-finance, a.s. Patria-finance, a.s.
   Úvod  |   Tisková prohlášení  |   Kariéra v Patrii  |   Kontakt Patria-finance, a.s.
  Patria-finance, a.s.
   Skip Navigation Links.    
Tisková prohlášení Zpět

TISKOVÁ ZPRÁVA

V Praze dne 28.7.2004

Patria Finance obdržela prestižní cenu „Award for Excellence” časopisu Euromoney “Nejlepší obchodník s akciemi v České republice v roce 2004”

Patria Finance potvrdila svou pozici na domácím akciovém trhu získáním prestižního ocenění „Euromoney Award for Excellence“ pro nejlepšího obchodníka s akciemi v České republice za rok 2004. Prestižní finanční časopis Euromoney udělil tento titul na základě volby předních finančních institucí a expertů. V roce 2003 získala Patria ocenění „Nejlepší domácí partner“ v oblastech investičního bankovnictví, obchodování s akciemi a akciových analýz, letos tak navázala na předešlé úspěchy.

Patria Finance, největší český obchodník s akciemi, získal ocenění především za významný nárůst tržního podílu u obchodů s akciemi a podílovými listy na Burze cenných papírů Praha. Tržní podíl Patrie v tomto obchodním segmentu v prvním pololetí roku 2004 dosáhl 30 %. Patria Finance byla největším obchodníkem s akciemi v pěti ze šesti měsíců prvního pololetí roku 2004, od ledna do června zobchodovala akcie za 120,7 miliard korun.

Na konci roku 2003 Patria Finance úspěšně umístila na trh akcie Českého Telecomu ve vlastnictví tehdejšího strategického partnera TelSource. V oblasti firemních financí pak Patria radila při řadě transakcí v oblasti akvizic (prodej PVT, ŽS Brno, ŽSPSV Uherský Ostroh a další).

Podíl Patria Finance na akciovém trhu v České republice (zdroj: BCPP, a.s.):

Kontakt pro média:

Martin Kodýdek
E-mail:kodydek@patria.cz
telefon: +420 221 424 111

Společnost Patria Finance patří do bankovní skupiny KBC Banking and Insurance Group, která patří mezi největší a nejsilnější finanční skupiny v Evropě. Dceřiná společnost Patria Online je provozovatelem finančního serveru www.patria.cz, jemuž meziročně vzrostla návštěvnost o více než 60 % a v červnu 2004 ho tak podle internetového auditu iAudit navštívilo 34 752 uživatelů. Dceřiná společnost Patria Direct je licencovaným obchodníkem s cennými papíry zaměřeným na privátní klienty. V letošním prvním pololetí zobchodovala Patria Direct na pražské burze cenné papíry v objemu 3,45 miliardy Kč, na zahraničních burzách dosáhly její obchody objemu 1,26 miliardy Kč.

 
 
Patria Finance, a.s., Jungmannova 24, 110 00 Praha 1, Czech Republic Phone: (00420) 221 424 111, Fax: (00420) 221 424 222; e-mail: info@patria.cz
Reuters: PTRR-Z; Bloomberg: PATR
Informace o cookies
o